Stop – VKM, qe kundershtojne njera-tjetren, ndryshojne listat e ekselences! (05 mars 2019) – Stop
Të Gjitha

Stop – VKM, qe kundershtojne njera-tjetren, ndryshojne listat e ekselences! (05 mars 2019)

Studentët e juridikut denoncojnë në “Stop” ndryshimin e listave të studentëve të ekselencës.Në mes të janarit u publikua një listë emërore, e cila më pas u ndryshua.Studentët e ekselencës marrin 100 mijë lekë të vjetra në muaj dhe nuk pagujnë për vitin akademik.Punonjësja e sekretarisë në universitet, pranon, se listat janë ndryshuar. Sipas saj, VKM-ja e parë kërkonte mesatare aritmetike, ndërsa e dyta mesatare të ponderuar. Si pasojë shumë studenta janë hequr nga listat e ekselencës.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *