Stop- Vetevarja ne qeli e Bilbil Hasanit, ILD heton prokuroren Elina Kombi! (2 Qershor 2020) – Stop
Të Gjitha

Stop- Vetevarja ne qeli e Bilbil Hasanit, ILD heton prokuroren Elina Kombi! (2 Qershor 2020)

 

Në fund të muajit mars emisioni Stop transmetoi rastin e vetëvarjes së shtetasit Bilbil Hasani në dhjetor 2019 në qelitë e paraburgimit 313.Bilbili ishte akuzuar për një vjedhje ordinere në një prej autobusëve të linjës në Tiranë dhe ai vuante nga crregullime mendore, skizofreni.Stop ka mësuar, se Inspektoriati i Lartë i drejtësisë ka nisur verifikimin kryesisht. Inspektori i lartë, ka përmbyllur fazën e parë të këtij procesi, që është verifikimi dhe ka vendosur të nisë hetimin për prokuroren Elina Kombi. Për të njejtën vepër penale, i ndjeri ishte dënuar edhe më parë dhe kishte marrë si masë detyruese “shtrim në spital psikiatrik” dhe vlerësim të përvitshëm mendor për të. Ky fakt e rëndon edhe më shumë pozitën e prokurores, e cila nuk është interesuar, apo nuk e ka konsideruar masën e herës së parë.Në këto kushte, pritet që në pak javë të ketë një konkluzion për rastin dhe përgjegjësit, që do t’i shkojë për masë KLP-së.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *