Stop – Shkoder/ Gjyqtarja merr topografin pa license per ceshtje pronesie! (14 prill 2020) – Stop
Të Gjitha

Stop – Shkoder/ Gjyqtarja merr topografin pa license per ceshtje pronesie! (14 prill 2020)

Denoncimi i radhës në Stop vjen për ekspertin Eduard Kelmendi.Ndricim Bici, jë qytetar nga Shkodra,ka përfunduar në Gjykatën e Shkodrës, për një cështje pronësie, për të cilën ishte në konflikt me komshinjtë e tij.Gjatë procesit lindi nevoja për topograf dhe gjyqtarja Izabela Radovani thirri topografin Eduard Kelmendi.Për shkak të problemeve, që lindën Ndricimi tregon, se u interesua nga Drejtorinë e rregullimit të lejeve dhe Licensave dhe mori përgjigje, se Eduard Kelmendi, nuk mund të ushtrojë profesionin e tij, për shkak të mbarimit të afatit të licensës. Shkresa iu vu në dispozicion gjyqtares, por ajo nuk e mori në konsideratë, ndaj cështja shkoi në Prokurorinë e Shkodrës.Vetë Eduard Kelmendi pretendon, se është pajisur me pas me licensë.Ndrësa Izabela Radovani nuk dha shpjegime, por u ngujua në zyrë,për të mos u përballur me gazetaren e emisionit Stop.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *