Stop – Sarande, ekspertja nuk ndan pronen: Humb ana funksionale! (09 maj 2019) – Stop
Të Gjitha

Stop – Sarande, ekspertja nuk ndan pronen: Humb ana funksionale! (09 maj 2019)


Sot është dita e Europës dhe në vend nuk kanë munguar aktivitetet për këtë ditë. Jokida Mati, nga fshati Piqeras në Sarandë,ka denoncuar në “Stop” një padrejtësi prone, të bërë nga daja i së ëmës.Ekspertja, Fjoralda Hysi, i ka caktuar 13 metra shtëpi dhe 75 metra truall, pasi palët iu drejtuan gjykatës.Sipas ekspertes, nuk mund të bëhet ndarja e pasurisë, pasi humb anën funksionale.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *