Stop-Rastesisht ne proteste, i semuri mendor mbahet ne burg me shkelje. (25.04.2019) – Stop
KLIPET

Stop-Rastesisht ne proteste, i semuri mendor mbahet ne burg me shkelje. (25.04.2019)


Protesta e opozitës e 13 prillit, solli arrestimin e 37 personave për akte të dhunshme dhe tre prej tyre u lanë në burg nga Gjykata e Tiranës. Njëri prej tyre është Edmond Bushi, me diagnozën “prapambejtje mendore”.Motra e 26 vjecarit tregon, se Edmoni u gjend rastësisht në protestë.Por kjo nuk është marrë parasysh nga Komisariati i Kamzës, pasi Oficeri i Policisë Gjyqësore, Fatmir Hysa, nuk e merr për bazë vërtetimin mjeksor. Cështja shkoi në gjykatë dhe prej 10 ditësh Edmond Bushi vuan dënimin me burg te 313-ta,pa mundur të marrë mjekimin. OPGJ-ja Fatmir Hysa thotë, se vërtetimin mjekësor nuk ia ka cuar familja e të akuzuarit, por motra e këtij të fundit, pohon të kundërtën.Orgesa Serani, avokate, shpjegon shkeljet, që janë bërë në këtë rast.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *