Stop – Propaganda per shkollat profesionale, por bursat nuk jepen prej nje viti! (12 dhjetor 2018) – Stop
KLIPET

Stop – Propaganda per shkollat profesionale, por bursat nuk jepen prej nje viti! (12 dhjetor 2018)

Ramadan Kasa tregon në “Stop”, se ka regjistruar djalin në shkollën profesionale “Gjergj Canco”, që të merrte një zanat.Djali, Shkëlqim Kasa, me banim në Prezë, thotë, se aplikoi për bursë, të cilën e fitoi, por nuk e merr prej një viti.Dhe ky problem nuk është vetëm i Shkëlqimit. Ymer Kodra, drejtor i ZA Vorë, thotë, këshilli bashkiak e trajton Shkëlqimin me bursë dhe paratë duhet t’ia japë shkolla.Ndërsa sekretarja e shkollës shprehet, se lista me 69 nxënës, i është nisur Ministrisë së Ekonomisë dhe Financave që në mes të shtatorit, por nuk ardhur përgjigje.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *