Stop – Peshkopi, aksidenti qe la jetime 4 vajza, apeli i Stop e Fundjaves! (22 mars 2019)


Pak ditë më parë në një aksident automobilistik fatal në Peshkopi, humbi jetën cifti Gentian dhe Klodiana Karazajmi 34 dhe 28 vjec. Ata lanë 4 vajza jetime nga 14 në 2 vjec. Gjyshi dhe vajza e madhe bëjnë thirrje për ndihmë, pasi jetojnë në kushte ekstreme varfërie. Edhe “Stop” e “Fundjavë ndryshe” bëjnë apel, për të kontribuar për fëmijët e familjes Karazajmi e për t’i bërë me shtëpi të re.

Të Fundit