Stop – Pamjet e rralla, kur Lulzim Basha vinte ne Tirane me hetuesit e Hages! (17 prill 2019)

Nënkryetari demokrat Edmond Spaho ka bërë një status, ku shprehet, se holandezët do ia hanë kokën Ramës dhe përmendi mes holandezëve skuadrën e Ajaksit, parlamentin holandez, që votoi kthimin e vizave për Shqipërinë dhe Lulzim Bashën.Emisioni “Stop” sjell pamje të rralla, të majit të vitit 1999, kur Lulzim Basha vinte në Shqipëri me hetuesit e Hagës, në pozicionin e përkthyesit, për të dokumentuar krimet e luftës të serbëve ndaj popullsisë kosovare.Arta Dade është shprehur në një intervistë televizive, se socialistët duhet të heqin Edi Ramën dhe të gjejnë një kryeministër më të pranueshëm.

Të Fundit