Stop- Mesuesja kryen studimet ne univeristet, por nuk i gjindet diploma! (13 dhjetor 2018) – Stop
KLIPET

Stop- Mesuesja kryen studimet ne univeristet, por nuk i gjindet diploma! (13 dhjetor 2018)

Arsimtarja Nezike Merkaj Goxhaj,nga Ballshi tregon në “Stop” , se ka përfunduar studimet për cikël të ulët në Universitetin “Aleksandër Xhuvani” në Elbasan në vitin 1986. Ajo ka punuar si mësuesë për 33 vjet. Por së fundi i vjen njoftim nga drejtoresha e shkollës “Ismail Klosi”, Lindita Ymeri, se për 3 ditë duhet të sorëzojë diplomën ose pushohet nga puna.Në Universitet i thonë, që është në rregull, por dokumentat origjinale janë asgjësuar për rifreskim.Gazetarja e “Stop” merr kontakt me drejtoreshën e shkollës dhe ZA Mallakastër dhe merr premtimin, se mësuesja Nezike Merkaj Goxhaj, do të mbahet në punë derisa të zgjidhë në rrugë ligjore, problemin me Universitetin “Aleksandër Xhuvani”.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *