Stop- Kryemadhi: Opozita do të vazhdojë të vihet në krye të të gjitha protestave. (17.01.2019)

Mëngjesin e sotëm janë prerë 25 fletë-arreste për drejtues biznesesh e administratorë, pasi kanë kryer evazion fiskal, duke i shkaktuar shtetit një dëm financiar prej 18 miliardë lekësh.Kryeministri Rama u shpreh në tëiter, se kush luan me taksat e gjen belaja. Mbrëmjen e djeshme parlamenti votoi ministrat e rinj të kabinetit Rama.Opozita braktisi seancën dhe Lulzim Basha e Monika Kryemadhi thanë, se qeveria ka shpallur vdekjen e opozita nuk do të bëjë më zjarrëfikësen e saj.

Të Fundit