Stop – I denuar ne Itali per mashtrim, Stop ben te mundur arrestimin e tij! (05.09.2019) – Stop
KAMERA E FSHEHTE, KLIPET

Stop – I denuar ne Itali per mashtrim, Stop ben te mundur arrestimin e tij! (05.09.2019)

Një qytetar denoncon në “Stop” mashtrimin nga ana e shtetasit italian Vito Leonardo Ludovico.Ky i fundit kërkonte shuma të konsiderueshme parash, në formë kapari, për sjelljen e makinerive dhe montimim për fabrikë prodhimi mozzarele.Vito Leonardo Ludovico rezulton në fakt i dënuar disa herë në Itali për mashtrim.Po kështu ai është dënuar nga Gjykata e Beratit me 12 vjet heqje lirie për mashtrimin e një banke dhe disa qytetarëve.”Stop” inflitroi persona që ishin të intresuar për biznesin e Vitos dhe njoftoi policinë e shtetit. Vito Leonardo Ludovico u vu në pranga dhe u deportua drejt shtetit italian, kur rezulton i dënuar me 6 vjet heqje lirie për mashtrim dhe i shpallur në kërkim.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *