Stop – Grabitja ne Rinas, ja si kontrollohen qytetaret ne aeroporte! (10 prill 2019)

Një ditë pas grabitjes spektakolare në aeroportin e Rinasit të disa milionë eurove, kompania Austrian Airlines vendosi të mos transportojë më para nga Shqipëria.”Stop” sjell një video, ku duket, sesi kontrollohen pasagjerët në aeroporte në vende të tjera. Një qytetar futet bashkë me valixhen në pajisjen e kontrollit dhe ata që e shohin, shpërthejnë në të qeshura.Nesër do të mbahet sërish seancë plenare në Tiranë, por duket, se ajo do të jetë pa protesta, pasi opozita po përgatitet për protestën e të shtunës pasdite.

Të Fundit