Stop – Gashi – Fansi amerikan i Stop/Zyrtari i arsimit njofton rinisjen e shkolles! (14 prill 2020) – Stop
Të Gjitha

Stop – Gashi – Fansi amerikan i Stop/Zyrtari i arsimit njofton rinisjen e shkolles! (14 prill 2020)

Këngëtari i njohur shqiptaro-amerikan Gashi ka shkruar në rrjetet sociale për emisionin Stop, duke u shprehur, se është i preferuari i babit të tij. Kryeministri Rama ka shpërndarë në facebook-un e tij një këngë labe nga ansambli Cipini, që këndojnë të ndarë, por jo të braktisur.Drejtori i DPAP i ministrisë së arsimit, Selman Hodaj, ka njoftuar mësuesit nga makina e tij, se mësimi do të rinisë për klasat e 9-ta dhe maturantët, duke parë mundësinë e studimit vetëm 10 veta në një klasë.Nga ana tjetër në rrjet po qarkullon një peticion, që kërkon anulimin e provimeve të maturës shtetërore për këtë vit, për shkak të pezullimit të mësimit nga situata e koronavirusit.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *