Stop – “Fundjave ndryshe” peruron Qendren e Solidaritetit, me e madhja ne rajon! (21 qershor 2019) – Stop
Të Gjitha

Stop – “Fundjave ndryshe” peruron Qendren e Solidaritetit, me e madhja ne rajon! (21 qershor 2019)

Pak ditë më parë “Fondacioni Fundjavë Ndryshe” përuroi “Qendrën e Solidaritetit” e shtrirë në mbi 43 mijë km katrorë në rrugën kryesore të Arbrit.Në 3 vjet aktivitet, ky fondacion arriti të finalizojë projektin më të madh social në Ballkan.Përmes “Fundjavës”, një organizatë studentësh holandezë ka mbërritur në Shqipëri në një mision bamirësie. Studentët kanë dhuruar 40 frigoriferë dhe pako me ushqime, për njerëzit me vështirësi ekonomike.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *