Stop -EMISIONI 175 (SEZONI 4) 3 maj 2019-Aplikon për ndihmë ekonomike, mëson se ka biznes prej 14 vjetësh. – Stop
STOP

Stop -EMISIONI 175 (SEZONI 4) 3 maj 2019-Aplikon për ndihmë ekonomike, mëson se ka biznes prej 14 vjetësh.

Historia e rradhës ka të bëjë me ankesën e qytetarit Rrahman Marku.Ai tregon, se i është shkurtuar vendi i punës, e për pasojë i është dashur të aplikojë për ndihmë ekonomike. Ndërsa kërkoi një vërtetim, që nuk ka biznes, i rezultoi e kundërta, ka një biznes prej 14 vjetësh, për të cilin, as që është në dijeni.Në këtë moment nisi kalvari, nëpër dyert e institucioneve, pasi i rrezikohet ndihma ekonomike dhe duhet të paguajë detyrimet e biznesit.Rrahmani tregon, se me personin, që ka biznesin kanë të ndryshëm emrin e babait dhe firmën e hedhur në dokumenta.Sipas një informacioni nga QKB, na u tha, se zoti Rrahman Marku, nuk është paraqitur asnjëherë, për ta regjistruar apo për të përditësuar biznesin, për të cilin ngarkohet me detyrime.Gazetarja e emisionit “Stop” iu drejtua drejtorisë rajonale të tatimeve dhe drejtorisë së shërbimit të tatimpaguesve, ku sqarojnë,se me disa dokumenta, përfshirë vërtetimin e njësisë administrative për emrin e të atit, problemi do të marrë zgjidhje.

Opozitarët paralajmërojnë një ’97-të të dytë?!

Shumë prindër kanë sjellë sërish video të fëmijëve të tyre, që kërcejnë e argëtohen me nisjen e emisionit “Stop” dhe performancën e fllonxave tona.Renaldo u është drejtuar qytetarëve, duke i pyetur, nëse kanë frikë, se mund të përsëritet një 97-të e dytë, sic kanë paralajmëruar disa politikanë opozitarë. Shumica e qytetarëve shprehen, se kjo nuk mund e nuk duhet të ndodhë.

Nxënësit në mbështetje të nismës së “Stop” për familjet në nevojë.

Nismës së emisionit “Stop”, për të ndihmuar familjet e varfra i janë bashkuar edhe nxënësit e shkollës jopublike “Mrekullia”.Përfaqësues të qeverisë së nxënësve shprehen, se kanë menduar të ndihmojnë me ndihma ushqimore dhe një shumë prej 26 000 lekësh, familjet në nevojë. Edhe nxënësit e shkollës 9 vjecare në Barbullojë e Re, Lezhë kanë vendosur të ndihmojnë të pamundurit.Ata kanë mbledhur të holla dhe veshmbathje për familjen në Pukë, që iu dogj shtëpia.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *