STOP – EMISIONI 151 (SEZONI 2) – Stop
STOP

STOP – EMISIONI 151 (SEZONI 2)

Sihariqi i AKU-së për mishin e Brazilit-Si parkojnë të zgjedhurit?!
AKU edhe njëherë dha një sihariq për të gjithë qytetarët. Alarmi i Europës për mishin e kalbur brazilian është i kotë. Në Shqipëri cilësia e produkteve shtazore nga Brazili është e sigurtë dhe e garantuar nga laboratorët e AKU-së.”Stop” ka bërë një vëzhgim në zonën pranë parlamentit, aty ku cdo të enjte të zgjedhurit tanë parkojnë, ku të munden duke mos pyetur për rregullat e qarkullimit. Në fund të pjesës së parë tregohet në studio anekdoda e fundit për Rilindjen e socialistëve.

E rrallë në Elbasan, qytetari prej 6 vjetësh pa kartë identiteti.
Albert Meta, një qytetar nga Elbasani, ankohet në “Stop”, se prej 6 vjetësh është pa kartë identiteti. Alberti tregon, se mësoi për bllokimin e identitetit, ndërsa interesohej për punë dhe i duhej dokumentacioni. Nga verifikimet rezultoi, se një tjetër person Ylli Kusi, kishte falsifikuar të gjitha të dhënat e tij dhe cështja u zgjidh në gjykatë. Pas kësaj percipecie, vetëm ndërhyrja e emisionit “Stop” bëri, që Albert Meta të merrte një përgjigje për kartën e re të identitetit dhe të aplikontë për këtë dokument.

Apel për një strehë dhe oksigjen për jetën në “Stop”.
Ajtanka Lubonja bën apel për një shtëpi. Ajo tregon historinë e saj të dhimbshme, megjithë statusin si e ish-e përndjekur politike. Ajtanka thotë, se ka punuar 40 vjet, por jeton në konviktet e Qytetit Studenti.Me pensionin që merr nuk arrin të mbajë të paguajë faturat e dritave apo ilacet. Një tjetër apel vjen nga 83-vjecarja Dituri Merxho, e cila kërkon një bombul oksigjeni për të birin 60-vjecar, Kamber Merxho.Ky i fundit vuan nga një sëmundje e mushkërive dhe bën thirrjë, që nëse vdes për mungesë oksigjeni, të paktën organet t’i jepen për dhurim.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *