STOP – EMISIONI 100 – Stop
STOP

STOP – EMISIONI 100

Dita e jetimëve, abuzimi në Shtëpinë e fëmijës Sarandë!
Pensionisti nga Tirana Maliq Xhafa jep 31 pako me ilace për dy të rinjtë vëlla e motër Emigena dhe Egledis Mukollari, që vuajnë nga një sëmundje e rrallë e lodhjes së muskujve. “Stop” sjell të tjera detaje nga abuzimi në shtëpinë e foshnjes në Sarandë. Për rastin në fjalë flasin dhe fëmijët dhe reagon edhe Avokati i Popullit Igli Totozani.

 
Abuzimi në Durrës, fiton vendin e punës, por e hedhin në mes të katër rrugëve!
Etleva Mucka, pasi fitoi vendin e tretë në portalin “Mësues për Shqipërinë” emërohet edukatore në Shkafanë. Pas një muaji bashkia e Durrësit e zëvendëson me një tjetër zonjë, duke iu referuar një ligji të pahyrë në fuqi. “Stop” ndjek rastin duke i kërkuar shpjegime edhe drejtoresh se DAR dhe kryetarit të bashkisë Durrës Vangjush Dako. Ky i fundit pranon, se është bërë gabim dhe do të rregullohet.
 

Spitali i Rrëshenit, vendi ku lind pa gjinekolog!
Pamjet e spitalit të Rrëshenit, ngjajnë më shumë me mbetje të një godine të bombarduar dhe të amortizuar. Si të mos mjaftonte kjo, prej një viti aty nuk ka gjinekolog. Gratë e zonës janë të detyruara të lindin me infermiere, madje edhe të ndiqen prej tyre gjatë shtatëzanisë.Drejtori i Spitalit Aleksandër Reci thotë, se ka bërë kërkesë, por prej një viti, asnjë gjinekolog nuk është parë në qytet.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *