Stop – Dita e tokes dhe plazhet, avionet e butiket ne kohen e koronavirusit! (22 prill 2020) – Stop
Të Gjitha

Stop – Dita e tokes dhe plazhet, avionet e butiket ne kohen e koronavirusit! (22 prill 2020)

Sot është viti i 50-të i kremtimit të ditës së Tokës, edhe pse në kushte të vecanta.Toka është e vetmja, që po merr frymë nga pandemia e koronavirusit, për shkak, se shumë sektorë të industrisë, që ndotin planetin kanë reshtur së funksionuari,prej një muaji e gjysmë.Misuri është shteti i parë, që padit Kinën për mosveprimin e mjaftueshëm në përhapjen e virusit të rrezikshëm.Më pas tregojmë, sesi do të jetë jeta jonë në bashkëjetesë me koronavirusin. Plazhet me kabina, sediljet e avionëve me parete të ndarë e transparentë dhe dyqanet e veshjeve, ku cdo produkt duhet dezinfektuar pas cdo prove të cdo personi.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *