“Stop” dhe “Fundjavë ndryshe” i rikthejnë buzqeshjen 14-vjeçarit, operacioni rezultoi me sukses – Stop
HUMANIZEM, KLIPET

“Stop” dhe “Fundjavë ndryshe” i rikthejnë buzqeshjen 14-vjeçarit, operacioni rezultoi me sukses

Pak kohë më parë, në dhejtor 2023 transmetuam rastin e 14 vjecarit Leart Hasanllari, i cili vuante nga një sëmundje kockash dhe kishte gjithë jetën në karrocë. Nëna e tij tregoi për vuajtjet, që ajo dhe i biri kalojnë çdo ditë, për shkak të problemeve të Leos. Operacionet e tij kushtojnë 40.000 euro. “Stop” dhe “Fundjavë ndryshe” u solidarizuan me rastin dhe e nisën mblodhën shumën, duke e dërguar atë për ndërhyrjet e duhura në Turqi. Leo është kthyer i lumtur, pas realizimit me sukses të operacioneve.Nismës së emisionit “Stop” për të ndihmuar familjet në nevojë i është bashkuar “Abanian Boston Community”, një qendër në Boston, që ndihmon shqiptarët kudo, ku ata ndodhen. Ne shkuam në Shkozet, për të ndihmuar me veshje, ushqime, lodra disa familje me mundësi të kufizuara.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *