Stop – Cerrik/ Grabisin shtepine e identifikohen nga viktimat, prokuroria ben sehir! (08 tetor 2019) – Stop
Të Gjitha

Stop – Cerrik/ Grabisin shtepine e identifikohen nga viktimat, prokuroria ben sehir! (08 tetor 2019)

Mesnatën e 11 prillit, në Fermë të Cërrikut, 3 persona të maskuar grabisin familjen Sherifi, në një banesë private 2-katëshe.Flokrida Sherifi, vajza e familjes, tregon, se sapo kishte kaluar mesnata, kur 3 persona me maska, armë zjarri e leva, thyejnë xhamin e dritares së salloni dhe futen në dhomën e gjumit, duke kërcënuar me armë.Mamanë e lidhën e po ashtu keqtrajtuan fizikisht vetë Flokridën.Pasi marrin 2 milionë lekë,largohen të frikësuar nga britmat e grave të shtëpisë.Vajza tregon, se dy kamerat e sigurisë kanë marrë pamje të qarta dhe ajo ka njohur agresorët: Xhuljo Cela, Erand Bajrami dhe Aurel Brace, dy komshinj dhe një kushëri.në të njejtën natë, Flokrida dhe mamaja e saj, iu drejtuan Komisariatit të Policisë Cërrik, për të bërë denoncimin.3 grabitësit u shoqëruan për disa orë në polici dhe më pas u lanë të lirë.Cështja shkoi në Prokurorinë e Elbasanit dhe iu besua prokurores Zena Lila.Prej 6 muajsh prokurorja nuk ka bërë asgjë dhe 2 prej agresorëve janë larguar nga Shqipëria.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *