Stop – Ambasadorja amerikane e paduruar te na njohe! (27 janar 2020) – Stop
Të Gjitha

Stop – Ambasadorja amerikane e paduruar te na njohe! (27 janar 2020)

Kryeministri Rama ishte sot në Berlin në një vizitë zyrtare, gjatë së cilës takoi kancelaren gjermane Angela Merkel. Edhe pse kishte thënë, se ai vishej me poture edhe në takimet me Merkel, Rama sot i kishte braktisur ato dhe u shfaq me kostum zyrtar.Sot ambasadorja e re amerikane Juri Kim, pasi dorëzoi letrat kredenciale në presidencë, mbajti dhe fjalën e parë publike. Ajo tha, se mezi pret, që të njihet me vendin dhe kulturën tonë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *