Stop – Aktualitet me koronavirus, masa lufte ne kohe paqeje! (17 mars 2020)


4 raste të reja me koronavirus janë raportuar sot vendin tonë, duke e cuar numrin e të prekurve në 55. Spitali Shefqet Ndroqi është i dyti pas infektivit, që shndërrohet në karantinë. Kryeministri Rama ka njoftuar sot, se të enjten do të shpallet plani i masave financiare, për të përballuar emergjencën nga koronavirusi. Të gjithë punonjësve, që u është mbyllur biznesi dhe nuk kanë paga për këtë muaj, do t’ua japë qeveria. Nga ana tjetër, po sot Rama ka zhvilluar i vetëm nga zyra e tij mbledhjen on line me kryeministrat e vendeve të Ballkanit Perëndimor.Po sot presidenti francez Makron ka deklaruar, se Franca është në luftë, ndaj do të ketë masa drastike. Pas këtij mesazhi parizienët kanë nxituar të lenë Parisin.

Të Fundit