Sondazhi/ Barcelona vendi ideal për beqarët, në Tiranë mezi gjen dashurinë e jetës – Stop
Aktualitet, Të Gjitha

Sondazhi/ Barcelona vendi ideal për beqarët, në Tiranë mezi gjen dashurinë e jetës

Të gjesh dashurinë e jetës është bërë tejet e vështirë për shumicën e të rinjve në Shqipëri dhe kjo duket se ndikohet nga shumë faktorë.

Ndërkohë sipas një sondazhi të kryer në internet, Tirana cilësohet si qyteti i fundit në Europë ku të rinjtë mund të gjejnë dashurinë e jetës së tyre.

Sipas sondazhit, në vend të parë është Barcelona e cila u emërua si vendi numër një për romancë.

E cilësuar si “Meka e beqarëve”, Londra u rendit e dyta.

Ndërsa Berlini, ku 51 % e popullsisë janë beqarë, renditet i treti duke u cilësuar si vendi perfekt “për qëndrimin e hapur ndaj seksit dhe marrëdhënieve”.

Sipas sondazhit Tirana është vendi më pak i mundshëm për të gjetur dashurinë. Antwerp në Belgjikë zuri vendin e 49-të dhe Zagrebi në Kroaci, i 47-ti.

Studimi analizoi të dhëna nga aplikacionet “dating” dhe mendimet e atyre që jetojnë në qytetet përkatëse.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *