Solidariteti/ Stop e Fundjave ndryshe bejne me shtepi familjen Koka ne Durres-Stop-28 Maj 2021 – Stop
HUMANIZEM, Të Gjitha

Solidariteti/ Stop e Fundjave ndryshe bejne me shtepi familjen Koka ne Durres-Stop-28 Maj 2021

“Stop” dhe “Fundjavë ndryshe” kanë qenë sërish pranë njerëzve dhe familjeve në nevojë. Shumë familje në njësinë administrative Zall-Herr janë ndihmuar me ushqime e veshmbathje.Edhe në Tiranë “Stop” dhe Fundjava u janë gjendur disa familjeve në nevojë.Prej më shumë se 1 viti familja Koka jetonte në çadër, pasi shtëpia i doli e pabanueshme prej tërmetit. Kryefamiljari Nuredin Koka është diagnostikuar me tumor në këmbë dhe shëndeti i tij u rëndua, gjatë kohës, që qëndronin në çadër. “Stop” dhe “Fundjavë Ndryshe” në bashkëpunim me kompaninë Philip Morris i dhuroi familjes Koka një shtëpi të re në qytetin e Durrësit. Vec kësaj fondacioni “Fundjavë Ndryshe” do të përkujdeset edhe për ndjekjen mjekësore të Nuredinit, si edhe sigurimin e një pune për Lumturien.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *