“S’me plas as per ty, as per qytetarin” avokati: Nuk ja kthej dosjen – Stop
KLIPET

“S’me plas as per ty, as per qytetarin” avokati: Nuk ja kthej dosjen

Një qytetar nga Tirana i është drejtuar emisionit “Stop”, për të denoncuar dy avokatët: Ndue Gjelaj dhe Miranda Sinanaj, pasi i mbajnë dosjen peng. E gjithë historia ka nisur në vitin 2021, kur qytetari i mori ata si përfaqësues ligjorë për rastin e një aksidenti. Ai doli i pafajshëm nga prokuroria dhe cështja nuk vajti fare në gjykatë. Për këtë mbrojtje ligjore, avokatët kërkuan 20% të shumës, që do të merrej. Nga aksidenti qytetari mori rreth 2 milionë lekë, dhe 8 milionë të tjera nga kompania e sigurimit. Por tani avokatët kërkojnë 3 mijë euro. Në fillim kishin kërkuar 20% të shumës, pastaj e bënë 50%, gjë që nuk është firmosur nga denoncuesi.Por tani avokati nuk dorëzon dosjen.Në këto kushte avokati kishte bërë padi në Gjykatën e Shkallës së Parë Kurbin, dhe e kishte humbur gjyqin, por pas dy javësh bën sërish padi.Në një komunikim me gazetaren e “Stop” avokati Ndue Gjelaj shprehet, se do paratë, pasi aq e ka pazarin. Po kështu dosjen nuk ka ndërmend ta dorëzojë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *