Sihariqi i Ramës për rritjen e pensioneve dhe protesta e minatorëve 13 qershor 2018 – Stop
Të Gjitha

Sihariqi i Ramës për rritjen e pensioneve dhe protesta e minatorëve 13 qershor 2018

Nga qyteti i Durrësit kryeministri Rama dha “sihariqin” për 665 mijë pensionistë. Duke filluar nga 1 korriku, pensionet e tyre do të rriten me plot 2.8 përqind. Minatorët protestuan sot para kryeministrisë, duke kërkuar miratimin e statusit të tyre. Ata thanë, se pas timonit, Rama mund të marrë edhe fyellin, por të ndryshojë melodinë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *