Shtepi e re per motrat e semura ne Shkoder/ apel per 7 vjecarin e semure-Stop-29 Tetor 2021 – Stop
HUMANIZEM, Të Gjitha

Shtepi e re per motrat e semura ne Shkoder/ apel per 7 vjecarin e semure-Stop-29 Tetor 2021

Më 23 mars 2021, emisioni “Stop” solli historinë e trishtë të 3 të moshuarave, të cilat jetonin në një banesë të rrënuar në fshatin Grudë –Fushë, Malësi e Madhe.Sot, pas 6 muajsh, njëra nga motrat ka ndërruar jetë, por dy të tjerat janë zhvendosur në Shkodër, në shtëpinë e re, të mundësuar nga “Stop”, “Fundjavë ndryshe” dhe “Tirana Bank”.Flavjo, është një 7 vjecar, që ka shfaqur probleme me mëlcinë që në moshën 1 vjecare.Janë dashur ekzaminime të shumta, për t’i gjetur diagnozën të voglit dhe tani ai duhet të shkojë për kurim në Turqi. Lutjet e nënës së tij nuk përshkruhen dot me fjalë, pasi duhen 47 mijë euro për kryerjen e transplantit të mëlçisë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *