Shpërblimi i fund vitit, qeveria bonus për policët, mjekët dhe infermierët – Stop
Aktualitet, Të Gjitha

Shpërblimi i fund vitit, qeveria bonus për policët, mjekët dhe infermierët

Këshilli i Ministrave ka miratuar një vendim që parashikon shpërblim për fund vitin për të gjithë punonjësit e policisë së shtetit dhe punonjësit e sistemit shëndetësor.

Një vendim i tillë vjen për shkak se përgjatë këtij viti të vështirë që po lëmë pas, ishin pikërisht bluzat e bardha dhe uniformat blu, të cilat kanë qenë në ballë të luftës kundër Covid-19.

Mjekët dhe infermierët kanë përballuar situatën që pandemia ka shkaktuar në spitale, ndërsa efektivët e policisë kanë qenë në krye të detyrës për të monitoruar respektimin e masave gjatë vendosjes së regjimit të ndalimit të lëvizjes.

Ky vendim vjen vetëm pak ditë pas miratimit të shpërblimit prej 50 mijë lekësh të vjetra për pensionistët.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *