Rrëzimi i ashensorit, policia: Shkak mbingarkesa. Kishin hipur 5 persona, kapacitet ishte 2-3 vetë – Stop
Aktualitet, Lajme, Të Gjitha

Rrëzimi i ashensorit, policia: Shkak mbingarkesa. Kishin hipur 5 persona, kapacitet ishte 2-3 vetë

Policia e Tiranës bën të ditur se shkak i rrëzimit të ashensorit në një pallat mbrëmjen e së hënës ishte mbingarkesa.

Në ashensorin që u rrëzua nga kati i 5 në katin 0 kishin hipur 5 persona, thotë policia, në një kohë që kapaciteti ishte 2 deri në 3 persona.

 

Në ashensor kishin hipur 5 anëtarë të së njëjtën familje. Dy bashkëshortët kanë pësuar dëmtime dhe po marrin trajtim në spital. Ndërsa 3 personat e tjerë, të afërm të tyre, pësuan lëndime të lehta dhe u larguan për në banesë.

Ngjarja ndodhi mbrëmë në një pallat në rrugën “Aleksandri i Madh” në zonën e Astirit në kryeqytet.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *