Qytetarët protestojnë kundër rritjes së çmimeve,Baton Haxhiu: E neveritshme dhe jashtë kontekstit – Stop
Aktualitet, Të Gjitha

Qytetarët protestojnë kundër rritjes së çmimeve,Baton Haxhiu: E neveritshme dhe jashtë kontekstit

Gazetari Baton Haxhiu thotë se protesta e qytetarëve kundër rritjes së çmimeve është neveritëse.

Në emisionin “Opinion”, Haxhiu thotë se qytetarët duhet të kuptojnë krizën që është shkaktuar nga lufta Rusi-Ukrainë.

Ai theksoi se qytetarët në vendet e tjera në Europë nuk protestojnë pasi e kuptojnë situatën e vështirë për shkak të konfliktit.

“Në momente krize që me pasion të flet Rama se ai e ka pasiononte gjuhën kur shpjegon gjëra. Protesta është neveritëse dhe është jashtë konteksti dhe vetëm shikojeni 35 milionë evropian nuk kanë patur nxehje gjatë 2 muajve e fundit. Nuk janë ngritur në protestë për një arsye sepse e dinë kontekstin kohor të kësaj që po ndodh.”-tha Haxhiu.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *