Qeveria e shkarkoi se nuk përmbushi objektivat, ambasada e SHBA vlerëson Gledis Nanon: Ishte një partner i fortë për ne – Stop
Aktualitet, Lajme, Të Gjitha

Qeveria e shkarkoi se nuk përmbushi objektivat, ambasada e SHBA vlerëson Gledis Nanon: Ishte një partner i fortë për ne

Ambasada e SHBA-ve në Tiranë ka reaguar me një postim në Twitter për vendimin e qeverisë, për të shkarkuar nga detyra Drejtorin e Përgjithshëm të policisë së Shtetit, Gledis Nano.

Ndryshe nga Këshilli i Ministrave që vendimin e shkarkimit të Nanos e sqaroi me një deklaratë të ministrit të Brendshëm, Bledi Çuçi që tha se Drejtori nuk kishte përmbushur objektivat në funskionin e tij, ambasada amerikane e vlerëson atë për punën e kryer në muajt që drejtoi institucionin.

“I shprehim vlerësimin tonë Gledis Nanos, i cili ishte një partner i fortë i si drejtor i Policisë së Shtetit shqiptar dhe më parë, si drejtor i Zyrës kundër Terrorizmit”, thuhet në postimin e ambasadës amerikane.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *