Prishin avlline padrejtesisht/ Stop zgjidh problemin. – Stop
KLIPET

Prishin avlline padrejtesisht/ Stop zgjidh problemin.

Fatri Noka nga Paskuqani tregon në ‘Stop” problemin me avllinë e prishur, pas fillimit të projektit për ndërtimin e rrugës “Marin Barleti” në Paskuqan-Kamëz. Ai kërkon dëmshpërblimin për tokën dhe avllinë e prishur, ose shpronësim ose ndërtimin e murit rrethues, për ta kthyer në gjendjen, që ishte.Gazetarja e “Stop” u interesua në bashkinë e Kamzës dhe pas këmbënguljes, bashkia mori përsipër rregullimin e murit rrethues me shpenzimet e saj, ndërsa punimet do të bëhen nga firma, që do të rregullojë rrugën.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *