Princ Leka publikon dokumentet: Një tjetër provë që ari nuk u mor në 1939-ën – Stop
Aktualitet, Lajme, Të Gjitha

Princ Leka publikon dokumentet: Një tjetër provë që ari nuk u mor në 1939-ën

Princ Leka ka publikuar sot në rrjetet sociale disa dokumente nga Drejtoria e Përgjithshme e Arkivave, që sipas tij janë një tjetër provë që ari nuk është marrë në vitin 1939.

Në dokument thuhet se pas kapitullimit të Italisë fashiste, në shtatorin e vitit 1943 ari u grabit nga ushtria gjermane dhe u depozitua për ruajtje në Richsbank në Berlin.

“Një tjetër provë që ari nuk është marrë më 1939”, shkruan Princ Leka.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *