Presidenti Meta citon biblën nga kisha në Elbasan: Lutja ime, Zoti t’i falë ata që s’dinë çfarë bëjnë – Stop
Aktualitet, Të Gjitha

Presidenti Meta citon biblën nga kisha në Elbasan: Lutja ime, Zoti t’i falë ata që s’dinë çfarë bëjnë

ELBASAN

Presidenti Meta ishte në Shijon, Elbasan, me ftesë të komunitetit ortodoks dhe të Mitropolitit të Elbasanit Imzot Andonit, ku mori pjesë në festës fetare të Shën Joan Vladimirit.

Kreu i shtetit u pyet nëse po lutet që të mos shkarkohet nga Komisioni Hetimor. Meta theksoi se lutja e tij është që Zoti të falë ata që nuk dinë se çfarë bëjnë.

“Ky manastir edhe pas kaq shumë shekujsh mbledh kaq shumë njerëz, që luten për paqe. Nuk ekztion asnjë elutjee e tillë, lutjas është Zotit i falen të gjithë ata që nuk dinë se çfarë bëjnd he udhëheq të gjitihë në rrugën e të mirës së përbashkët.

 

Besoj se është përgjigje shumë e qartë. Kam ardhur këtu për t’ju bashkuar këtij mesazhi, të një bashkëjetese”, deklaroi Meta.

 

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *