Porodinë, 200 shtëpi pa hipotekë prej 18 vjetësh, Stop zgjidh problemin. 30 mars 2018 – Stop
Të Gjitha

Porodinë, 200 shtëpi pa hipotekë prej 18 vjetësh, Stop zgjidh problemin. 30 mars 2018

Plot 200 shtëpi në fshatin Porodinë të Korcës janë të paregjistruara në hipotekë. Gazetarja e “Stop” shkon në këtë fshat, për të kuptuar dhe zgjidhur problematikën e mbartur.Banorët e fshatit thonë, se paguajnë të gjitha detyrimet, por që në vitin 2000 kryeplaku i fshatit dhe kryetari i komunës nuk kanë plotësuar formularin 01. Për pasojë, askush nuk bën dot asnjë lëvizje me shtëpinë e tij.Gazetarja me 50 burra të fshatit mësyjnë në zyrat e hipotekës, ku drejtori Leftjon Bardho, sqaron procedurat, që duhet të ndjekin banorët e Porodinës dhe shpreh gatishmërinë për zgjidhjen e shpejtë të problemit gati 20 vjecar.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *