Peze/ Veteranet me kenge partizane: Te kthehet Enveri te shporre hajdutet-Stop-16 Shtator 2021 – Stop
“STOP”-I JUAJ, Të Gjitha

Peze/ Veteranet me kenge partizane: Te kthehet Enveri te shporre hajdutet-Stop-16 Shtator 2021

Sot përkujtohet Konferenca e Pezës, e mbajtur në 16 shtator 1942. Ne ishim ne fshatin Pezë, ku veteranë dhe nostalgjikë të komunizmit kënduan këngë partizane e recituan, duke kujtuar luftën nacional-clirimtare.Nuk munguan edhe zërat pro Enver Hoxhës, duke kërkuar, që ai të kthehet nga bota e përtejme, për të hequr qafe të gjithë hajdutët.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *