‘Përplasja’ me Këshillin Bashkiak, Leli: S’e kuptoj ngutjen, unë u përpoqa dhe shpresova – Stop
Lajme, Të Gjitha

‘Përplasja’ me Këshillin Bashkiak, Leli: S’e kuptoj ngutjen, unë u përpoqa dhe shpresova

Kryetari i Bashkisë së Vlorës, Dritan Leli, ka shpjeguar ditën e sotme arsyet se përse e kishte vendosur sot mbledhjen me Këshillin Bashkiak.

Leli nëpërmjet një stausi në rrjetet sociale thotë, se e kishte të pamundur që këtë mbledhje ta zhvillonte në ditën e kërkuar nga Këshilli, 30 qershor. Teksa sipas Lelit data ishte vendosur më 29, por Këshilli Bashkiak nuk është paraqitur.

Sipas shkrimit, Leli nuk e kupton ngutjen e Këshillit për zhvillimin e seancave në teatër, ku ajo shumë mirë sipas kryebashkiakut mund të bëhej online.

“Promovimi dhe zhvillimi i Vlorës, bashkë me programet e qeverisë, në të gjitha sferat ku mund të afrohet me zhvillimin e vendeve të rajonit, është programi im i çdo dite. Uroj që të kemi të njëjtin qëllim sepse nuk ka rrugë tjetër për të ndihmuar qytetin!”, shkruan ndër të tjera Leli.

“I kisha kërkuar Këshillit Bashkiak që ta zhvillonim sot mbledhjen e radhës, atë që u pezullua po prej këshillit, megjithëse e planifikuar prej tij, dhe u shty pa rënë dakord, për në datën 30. 06. 2021.

E gjithë kjo, shpalos një situatë jo normale dhe jashtë funksionit të këshillit të bashkisë, megjithatë, për shkak të një axhende të programuar kohë më parë, nuk e kam të mundur të jem pjesë, siç i njoftova!

Do doja të isha i pranishëm, duke i qëndruar të gjitha pikave që kërkohen, siç do doja që kjo mbledhje të ishte zhvilluar më parë, në datën e paracaktuar, për të mos zvarritur jo vetëm nevojat ekonomike të familjeve e fëmijëve në nevojë, por edhe për të proceduar me pompat e ujit që ndërkohë mund të ishin blerë dhe komunitet e Vlorës, Nartës e Zvërnecit, t’iu ishin afruar zgjidhjeve që kërkojnë.
Personalisht, nuk e kam kuptuar ende arsyen e këmbënguljes së vazhdueshme për të krijuar mizanskena në teatër, kur gjithçka ka funksionuar më së miri, siç të gjithë e dini, online.

Forma mund të jetë e rëndësishme për të krijuar karaktere e realitete imagjinare, por në atë që ne bëjmë dhe duam të arrijmë, vendndodhja nuk ka pasur asnjëherë rëndësinë e përmbajtjes!

Sidoqoftë, u përpoqa dhe shpresova se do ta realizonim mbledhjen e sotshme, në pamundësi për ta kryer gjatë ditëve në vazhdim.

Promovimi dhe zhvillimi i Vlorës, bashkë me programet e qeverisë, në të gjitha sferat ku mund të afrohet me zhvillimin e vendeve të rajonit, është programi im i çdo dite. Uroj që të kemi të njëjtin qëllim sepse nuk ka rrugë tjetër për të ndihmuar qytetin!”, shkruan Leli.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *