Përjashtimi i Berishës/ Basha:S’ka kthim pas, aleanca me SHBA e pacënueshme – Stop
Lajme, Të Gjitha

Përjashtimi i Berishës/ Basha:S’ka kthim pas, aleanca me SHBA e pacënueshme

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha në një prononcim për gazetarët u shpreh “Nuk kam asgjë për t’i shtuar asaj që kam deklaruar një javë më parë sa i përket kontributit të Sali Berishës për zhvillimin e Shqipërisë, demokracisë dhe aleancës me SHBA. Por dua të jem fare i qartë, aleanca dhe partneriteti i PD me SHBA, duhet dhe do të mbetet i pacenueshëm në interesin më të mirë të demokratëve shqiptarë, të së nesërmes, Shqipërisë dhe shqiptarëve. Dhe për këtë arsye ne, së bashku me të gjithë shqiptarët që mezi po presin ndryshimin për të realizuar aspiratën e tyre për ndryshim. Nuk ka kthim pas”.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *