“Për lekët jemi bërë armik i popullit” kamera e fshehtë prokurorit! – Stop
KAMERA E FSHEHTE, KLIPET

“Për lekët jemi bërë armik i popullit” kamera e fshehtë prokurorit!

Dosja e vjedhjes së cigareve në Polis të Elbasanit, për 5 vjet u hetua nga 8 prokurorë në Elbasan, nga Pranvera Stafa e deri te Ervin Beqiri e Platon Alicka.Beqiri nisi ta hetonte cështjen, por u përjashtua nga Vettingu. Platin Alicka e zvarriti 1 vit dhe po tenton ta nxjerrë pa lagur të dyshuarin kryesor Ismail Balla.

Ish-prokurori i cështjes, Ervin Beqiri, tregon, sesi eksperti Gentian Hidri dhe Pranvera Stafa kanë marrë para nga Ismail Balla, duke i lënë atij të ruante cigaret e vjedhura.Beqiri thotë, se është e provuar, që Ismail Balla është një nga bashkëpuntorët kryesorë në këtë vjedhje. Njerëzit e akuzës përfituan nga autori i vjedhjes, ndaj kjo dosje edhe pas 5 vjetësh, nuk ka një fajtor.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *