Njësitë bashkiake 1 dhe 2 pa “Aleat”, banorët “emigrojnë “ për pasaporta 27 shtator 2018 – Stop
Të Gjitha

Njësitë bashkiake 1 dhe 2 pa “Aleat”, banorët “emigrojnë “ për pasaporta 27 shtator 2018

Cdo njësi bashkiake pranë zyrave të gjendjes civile ka dhe një zyrë të firmës “Aleat” për aplikime për karta identiteti e pasaporta.Po kjo nuk ndodh në njësitë numër 1 dhe 2.Banorët e njësisë numër 1 shkojnë për shërbime në njësinë numër 3, ndërsa ata të njësisë 2 shkojnë te njësia 5.Moisi Cala, specialist i koordinimit të njësive administrative, thotë, se situata ka ardhur për mungesë ambientesh, por sipas tij, do të ketë shumë shpejt një zgjidhje për banorët e njësive, ku mungojnë këto shërbime.

 

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *