Në institucione me diploma false, ose të pushuar e rritur në detyrë…?! 20 mars 2018 – Stop
Të Gjitha

Në institucione me diploma false, ose të pushuar e rritur në detyrë…?! 20 mars 2018

Mediat e huaja shkruajnë, se ekuinoksi pranveror është sot, ose një ditë më herët se zakonisht. Në “Stop” ka mbërritur një denoncim, sipas të cilit,Themistokli Foto, punonjës pranë drejtorisë së shërbimit të transportit rrugor Fier ka dorëzuar një diplomë të falsifikuar me fotografinë e djalit. Vetë Foto thotë, se nuk është e vërtetë dhe premton të sjellë dilpomën origjinale. Por këtë hap nuk e ka ndërmarrë ende. Arben Jorgaqi, është që nga muaji janar këshilltar ligjor në KPK (komisioni i pavarur i kualifikimit). Jorgaqi, që pritet të kontribuojë në procesin e vettingut, rezulton i pushuar dhe përjashtuar nga prokuroria, ku punoi për 10 vjet si OPGJ.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *