Ndërron jetë ish-presidenti Bujar Nishani – Stop
Lajme, Të Gjitha

Ndërron jetë ish-presidenti Bujar Nishani

Ish-Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, ka ndërruar jetë, një muaj pasi ishte shtruar në gjendje të rëndë në një spital jashte vendit.

Situata shëndetësore e ish-kreut të shtetit u rëndua pas infektimit të tij me COVID-19 dy muaj më parë.

Ai vuante nga një sëmundje autoimune në mëlçi dhe nuk arriti t’i tejkalojë pasojat që virusi famëkeq i ka lënë në organizëm.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *