Mungesa e fizikes ne gjimnaz, djeg maturanten e ekselences nga mjeksia-Stop-24 Shtator 2021 – Stop
Të Gjitha

Mungesa e fizikes ne gjimnaz, djeg maturanten e ekselences nga mjeksia-Stop-24 Shtator 2021

Jemi në Durrës për problemin e maturantes, Dajana Suci, e cila ka përfunduar gjimnazin “Dom Nikoll Kacorri” me rezultate të shkëlqyera, por nuk ka arritur të jetë fituese në asnjërën prej degëve të mjeksisë, që ishte dhe ëndrra e saj.Kjo, për shkak, se në vitin e tretë nuk ka bërë fizikë, pasi nuk bëhej dot një klasë me këtë lëndë, ndaj dhe i është llogaritur 4 në sistemin e pikëve.Albano Zhapaj, ekspert i arsimit, shpjegon, se në formulën e përllogaritjes së pikëve, ka rëndësi të vecantë fizika e vitit të 3-të.Ne i drejtohemi gjimnazit në zonën e ish-Kënetës dhe drejtuesja e kësaj shkolle shprehet, se për fizikën me zgjedhje në vitin e tretë, ka qenë vetëm Dajana, por që të hapej një klasë me këtë lëndë, duheshin të paktën 15 nxënës.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *