Mesimi i etikes, mesuesi harron shqipen e shpjegon ne turqisht! – Stop
KLIPET

Mesimi i etikes, mesuesi harron shqipen e shpjegon ne turqisht!

Mësuesi i etikës pranë shkollës private Maarif në Tetovë të Maqedonisë Imeri Hayyul është filmuar duke folur me nxënësit në turqisht, edhe pse shkolla është e regjistruar si institucion arsimor në gjuhën shqipe.Prindërit janë ankuar dhe thonë, se mësuesit shqiptarë po zëvendësohen gjithmonë e më shumë me shtetas turq.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *