Merrnin para për skanerat, pranga dy mjekëve në QSUT (EMRAT) – Stop
Aktualitet, Lajme, Të Gjitha

Merrnin para për skanerat, pranga dy mjekëve në QSUT (EMRAT)

Dy mjekë të QSUT-së kanë rënë në prangat e policisë së Tiranës, pasi akuzohen për korrupsion.

Në kuadër të hetimeve proaktive, dyshohet se mjekët bënin skanera kundrejt shpërblimit, ndërsa disa prej këtyre rasteve janë dokumentuar.

Bëhet fjalë për mjekët Nazmi Metaliu dhe Astrit Mansaku.. Burime policore bëjnë me dije se hetimet vijon prej 3 javësh.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *