”Më prezanto një shoqe të mirë”, kërkesa e Shefit të Krimeve për konkurrenten për police – Stop
KLIPET

”Më prezanto një shoqe të mirë”, kërkesa e Shefit të Krimeve për konkurrenten për police

Denoncimi i rradhës na con në Lushnje. Një nënë e divorcuar dhe me një vajzë, certifikohet për police burgu dhe jep dorëheqjen nga puna, që bënte si police bashkiake në qytetin e Lushnjes.Shefi i Krimeve në Komisariatin e Divjakës, sipas procedurës, ka dërguar informacion negativ tek burgjet për kandidaten. Në fakt, dënimi i vëllait të kandidates për trafik klandestinësh, e ka penalizuar njëherë atë, kur kërkoi të bëhej police shteti.Ndaj në këtë rast, gruaja para se të regjistrohej në konkursin ku dhe u certifikua, u konsultua dhe iu tha, se nuk i prishte punë rasti i të vëllait.Në këtë rast shefi i krimeve në Divjakë i ka dërguar mesazhe kandidates, duke i kërkuar t’i gjente ndonjë femër, ose të bëhej e dashura e tij. Në këtë mënyrë do të ketë në dorë përgjigjen pozitive për vendin e punës, për të cilin ka konkuruar.Gruaja i thotë, se mesazhet e tij i ka ruajtur dhe do t’i cojë në emisionin “Stop”.Në këtë moment shefi i premton, se do të zgjidhë cdo gjë të hënën.Por të hënën ai pretendon, se ishte i sëmurë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *