Mbyti gruan në Greqi, shqiptari: Nuk e toleroj që të më shajë një grua – Stop
Lajme, Të Gjitha

Mbyti gruan në Greqi, shqiptari: Nuk e toleroj që të më shajë një grua

Festimi, shqiptari që mbyti gruan 36-vjeçare në Greqi, ka dalë ditën e sotme para trupës gjykuese.

Autori i krimit të rëndë është shprehur i penduar, ndërsa mediat greke kanë bërë publike edhe dëshmin e shqiptarit.

40-vjeçari ka thënë se e vrau gruan pasi ajo e ofendoi dhe i tha se do të largohej bashkë me fëmijët.

“Nuk e toleroj kur një grua më shan. Isha i nxehur kur më ofendoi. E kapa prej fyti dhe e mbyta. M’u errën sytë”,-mësohet se ka thënë shqiptari.

Avokati shprehet se Festimi është i shqetësuar për të ardhmen e fëmijëve të tij. Ai së bashku me Elonën kishin 2 djem, 8 dhe 10 vjeç. Kur ndodhi ngjarja e rëndë, ata po flinin në dhomën tjetër.

Mediat greke raportojnë se për dy djemtë janë vënë në dispozicion psikologë që t’i ndihmojnë në përballimin e ngjarjes së rëndë.

Aktualisht, djemtë po mbahen nga vëllai i Elonës, daja i tyre. Ai ka folur për mediat dhe ka thënë se çifti kishte martuar prej 10 vitesh, ndërsa prej 3 vitesh jetonin në Vlachioti ku punonin në bujqësi. Ai gjithashtu ka thënë se ata nuk kanë pasur probleme dhe se ata ishin njerëz të qetë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *