Lefter Koka heq dorë nga mandati i deputetit: Koha për të përmbyllur një cikël – Stop
Aktualitet, Të Gjitha

Lefter Koka heq dorë nga mandati i deputetit: Koha për të përmbyllur një cikël

Lefter Koka, deputeti i zgjedhur në Qarkun e Durrësit nga rradhët e Partisë Socialiste, ka hequr dorë në mënyrë të papritur nga mandati i deputetit. Lefter Koka e ka njoftuar largimin me anë të një statusi në rrjetet sociale.

Koka luftoi shumë për mandatin e tij në Durrës dhe pati përplasje të ashpra me LSI-në në distancë, ndaj në pamje të parë duket e pakuptimë dorëheqja e tij, pak ditë përpara nisjes së legjislaturës së re.

Megjithatë, qarkullojnë zëra se Koka mund të përballet me drejtësinë për koncesionet e inceneratorëve.

Deklarata e dorëheqjes së Lefter Kokës: 

Dy dekada më parë me përgjegjësi të lartë publike, mora përsipër të garoja për të qenë zëri qytetarëve durrsakë.

Në këtë rrugëtim plot sfida, suksese e padiskutim dhe dështime, pata fatin të dëshmoj fuqinë e besimit, si dhe dinjitetin e njerëzve që punojnë çdo ditë me ndershmëri dhe përkushtim për një të ardhme më të mirë.

Në morinë e sfidave me të cilat ky rrugëtim të përball është gjithmonë e vështirë të ndalesh një moment dhe të vlerësosh se kur është koha e duhur për të mbyllur një cikël.

Sot është dita që rrugëtimin tim politik, ta vijojnë ata mijëra bashkëpunëtorë të mitë, që më bënë fitues për vite me rradhë dhe që mbase nuk kam mundur asnjëherë t’i falenderoj sa duhet. Sot, e ardhmja u përket atyre!

Me këtë vendim timin, është njohur institucionalisht si Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ashtu edhe Kuvendi i Shqipërisë.

Së fundmi, mirënjohje të madhe për mundësinë , besimin dhe privilegjin e jashtëzakonshëm që më është dhënë t’i shërbej me përkushtim qytetit, vendit dhe njerëzve që dua!

Shqipëria është padyshim sot një vend më i mirë se dje, është vendi plot dritë shprese që na përket të gjithëve.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *