“La casa de papel”, Erion Braçe: S’ka ide dhe kauzë, veç krisma! Vdesin gratë, që të bëjnë përpara burrat…

Pasi u largua nga detyra e zv.kryeministrit, Erion Braçe ka nisur një seri postimesh me nënkuptime dhe thumba.

Së fundmi, ai ka publikuar një status, lidhur me serialin e famshmëm të Netflix, “La casa de papel”. Braçe me sa duket nuk i ka pëlqyer seritë e reja të serialit të famshëm, që i quan “pa ide, kauza dhe tekst” por veç me krisma.

Në fakt, statusi i ish zv.kryeministrit, duket më shumë si një ironi me qeverinë dhe me gratë e shumta që do të jenë pjesë e kabinetit “Rama 3”.

Ja çfarë shkruan Braçe:

TOKIO VDIQ SI BURRE, BURRAT!

NDAJ DUHEN GRATE, TE BEJNE PARA BURRAT!

La Casa de Papel, kete here,

ishte nje kulm i ri dhune;

POR HUMBI SHARMIN ANTISISTEM!

Kater sezonet e shkuara ishin ndryshe,

kishin edhe ide, edhe kauza, edhe tekst, keshtu u krijua sharmi antisistem;

Serite e reja kishin vec krisma e shperthime.

Dheeeee vdekjen e Tokios!

Asnje burre tjeter nuk vdiq, madje njeri u ngjall, Tokio vdiq si burre, burrat!

Të Fundit