Koronavirus/ Gjermania eksperimenton testimin e ri, “gargarë” në vend të tamponit! – Stop
Aktualitet, Të Gjitha

Koronavirus/ Gjermania eksperimenton testimin e ri, “gargarë” në vend të tamponit!

Gjermani

Universiteti i Heidelberg, në Gjermani ka eksperimentuar me studentët e tij nje menyrë tjetër për të kryer testin e Covid-19.

Në vend të tamponit klasik molekular,kanë sugjeruar  nje formë “gargare”

Lëngu i përdorur për shpëlarje më pas pështyhet në një epruvetë  dhe analizohet nga Qendra e Universitetit për Biologjinë Molekulare.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *